Kasım 30 2021 0Yorum
Moloz Atma Bacası Fiyatları

Moloz Atma Bacası Fiyatları

Moloz Atma Bacası; Molozlar, inşaat ve şantiye alanlarında büyük sorun oluşturur. Bu atıkların güvenli bir şekilde tahliye edilmesi önemlidir. Şantiye Donanımları, inşaatlarda molozların iş yapmayı engellemeyecek şekilde aktarılması ile ilgili güvenli, uygun maliyetli ve hızlı bir çözümler sunar. Kova Tipi Moloz Kule, Koruge Moloz Kule ve Çelik Moloz Kule modelleri üreten Şantiye Donanımları, inşaat alanlarında oluşan molozların iş güvenliğine uygun bir şekilde taşınmasını ve bertaraf edilmesini sağlar.

Moloz Atma Bacası Nedir?

Şantiye ve inşaat alanlarında biriken molozlar iş verimliliğini düşürür, çevrede hava ve gürültü kirliliğine yol açar. Moloz atma bacası, şantiye ve inşaat alanlarında oluşan moloz çöpü, beton, mermer, fayans, cam, tuğla, çimento, kum veya demir parçalarının yüksek katlardan aşağıya konteyner ile güvenli bir şekilde taşınması için kullanılır. İnşaat alanlarındaki binanın yüksekliği fark etmeksizin katlara özel mazgal bağlantıları sayesinde, molozların dışarı aktarılması sırasında oluşabilecek kaza riskini ortadan kaldırır. Ayrıca, moloz atma bacalarının düşük ağırlıkları ile taşıması kolay ve montajları hızlıdır.

Moloz Atma Bacasının Avantajları Nelerdir?

Şantiye alanlarında moloz atma bacaları büyük önem taşır. Özellikle yüksek yapılı binalarda oluşan atıkların tahliye edilmesinde büyük bir avantaj sağlar. Moloz atma bacasının özelliklerini maddeleyecek olursak;

 • Kolay ve hızlı kurulum
 • Güvenli ve temiz atık tahliyesi için ideal çözümlerdir.
 • Her tür yükseklikten moloz atma ve tahliye işlemlerine imkân verir.
 • Diğer moloz tahliyesi uygulamalarına göre son derece ekonomiktir.
 • Zaman, para ve personel tasarrufu sağlar.
 • Farklı yapılara taşınabilir, defalarca kullanılır.
 • Darbe dayanımı yüksek, UV dayanımlı polietilenden üretilmiştir.
 • Her türlü iklim koşullarında kullanılabilir.
 • Tüm yapılarda yükseklikten bağımsız olarak ve her kat aralığında kullanılabilir.

Moloz Atma Bacası Modelleri

Şantiye Donanımları olarak ürettiğimiz moloz atma bacası modellerimiz ise;

 • Çöp Kanalları (Moloz Şutu): İnşaat döküntülerinin moloz toplama alanlarına veya güvenli çalışma koşullarına uygun olarak doğrudan konteynerlere aktarılmasını sağlar. Moloz Şut sistemi üç ana bölümden oluşur: Hazne, Şut ve Sabitleme Çerçevesi. Lineer polietilen malzemeden üretildiği için tekrar tekrar kullanılabilir ve kolay aşınmaz. Bir binadan sökülebilir, başka bir binaya kolaylıkla taşınabilir ve monte edilebilir.
 • Koruge Moloz Kule: Demir, çelik, polivinil klorür (PVC) veya yüksek yoğunluklu polietilen (HDPE) gibi farklı malzemelerden yapılır. Esnekliği dolayısıyla koruge boruları, çok çeşitli kullanımlar için kullanışlı ve uygundur.
 • Çelik Moloz Kule: Şantiye içerisindeki molozların tahliye noktasındaki alanı daha verimli kullanabilmek amacıyla ihtiyaç duyulan özel döküm hatları sayesinde tahliye atığın araca yüklenmesi daha kolay yapılır.

Moloz Atma Bacasında Dikkat Edilmesi Gerekenler?

İnşaat ve şantiye alanlarında kullanılan moloz atma bacalarında dikkat edilmesi gereken en önemli konu bacaların çelik, darbeye dayanıklı ve UV korumalı olmasıdır. UV korumalı olan bacalar uzun ömürlü ve her türlü iklim koşullarında sağlamlığını korur. Uzman ekibimiz ile bir şantiyenin başlangıcından bitişine kadar olan süreçte ihtiyacınız olan ekipmanlar ve özel tasarım moloz atma bacaları model ve fiyatları için bizimle iletişime geçin.