Nisan 13 2023 0Yorum

İlk Yardım Sepeti Nedir ve Niçin Kullanılır?

Şantiyeler veya inşaat alanları, her zaman iş kazası riski taşıyan yerlerdir. İş koşullarının zorluğu nedeniyle çalışan personel yaralanabilir veya sağlık durumları kötüleşebilir. Özellikle yüksek yapıların inşası sırasında iş kazaları meydana gelebilir ve yaralıya müdahale edilmesi gerekebilir. Bu gibi durumlarda ilk yardım sepetleri kullanılır.

Sağlık ekiplerinin inşaat alanlarına kısa sürede ulaştırılması çok önemlidir. Bu nedenle korumalı şantiye ilk yardım sepetleri kullanılır. Sağlık ekipleri, bu sepetlerle olay yerine ulaştırılır ve yaralıya ilk müdahale yapılır. İlk müdahalenin ardından, yaralı veya hasta, ilk yardım sepeti aracılığıyla indirilerek ambulansa taşınır.

İlk yardım sepetleri, sağlık ekiplerinin yaralıyı taşınmasını sağlar. Bu sepetler, sağlık ekipleri ve yaralının aynı anda taşınabileceği kapasitede özel olarak tasarlanmıştır. İlk yardım sepetleri ve insan taşıma sepetleri, şantiyelerde çalışan personelin sağlığı ve güvenliği için hayati önem taşır.

Şantiye Donanımları İlk Yardım Sepeti Özellikleri Nelerdir?

  • İlk yardım sepetlerimiz vinç ile kullanılmaya uygun sisteme sahiptir.
  • Yana ve aşağı doğru açılır kapısı mevcuttur.
  • İlk yardım sepetlerinin etrafı hasır tel ile çevrilidir.
  • Sepet içerisini çevreleyen, el ve parmak sıkışmasını önleyen güvenli korkuluk sistemi vardır.
  • Kaymayı önleyici baklava kabartmalı zemini vardır.
  • Drenajlı zemin, su birikmesini önler.
  • Sepet tabanını, 500 mm yüksekliğinde topuk levhası (tekmelik) çevreler
  • Tavan korumalı modellerimizde net tavan yüksekliği 2,40 m’dir (TS EN 14502-1 standartlarına göre min 2 m).
  • Standart olarak “RAL5013” lacivert renkli endüstriyel boyalıdır. İsteğe bağlı olarak “RAL” kodlarından renk alternatifleri mevcuttur.

Şantiye Donanımları İlk Yardım Sepeti

Şantiye Donanımları; ISO kalite standartları çerçevesinde hızlı ve güvenilir çözümler sunmaktadır.

Uzman personel kadrosuyla ilk yardım sepeti tasarımı ve üretimi isteğe bağlı özel olarak üretilmektedir. Bütçenize uygun seçeneklerle ilk yardım sepetleri üreten firmamız, özel fiyat seçenekleri için sizleri beklemektedir.

Özel tasarım talepleri, istediğiniz özelliklerde ilk yardım sepetleri için talep@bayrakcimetal.com.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.