Mart 11 2022 0Yorum

Hafriyat Kovası Modelleri ve Fiyatları

Hafriyat Kovası Modelleri ve Fiyatları yazımızda inşaat ve şantiye sektöründe kullanılan kovaların özellikleri, fiyatları ve modellerinden bahsedeceğiz. Harfiyat kovalarının teknik detayları için blog yazımızı okuyun.

İnşaat ve şantiye alanında yapılan kazı çalışmalarında ortaya çıkan kum, moloz, beton ve mıcır gibi malzemeleri iş güvenliği açısından güvenli tahliye etmek gerekir. Bu bakımdan hafriyat kovaları inşaat ve şantiye alanlarında önemli bir yardımcıdır. Hafriyat kovası şantiyede yapılan kazı veya diğer çalışmalardan sonra ortaya çıkan malzemelerin şantiye dışına alınması veya başka bir yerde istiflenmesi gibi çalışmalarda kullanılan taşıma kovalarıdır. Şantiye Donanımları olarak üretimini yaptığımız kule vinç ile uyumlu olan hafriyat kovalarımız, kullanışlı bir mekanizma ile insan müdahalesine gerek kalmadan malzemelerin taşınmasını ve gerektiği zaman kovanın boşaltılmasını sağlar.

Hafriyat Kovası Nedir?

Hafriyat, günümüzde inşaat sektörünün en önemli konularından biridir. Hafriyat kovası, özellikle inşaat firmalarının işini kolaylaştıran, zaman kazandıran, tasarruf sağlayan ekipmanların başında gelir. İnşaat alanında yapılan kazılarda ortaya çıkan hafriyatlar veya herhangi bir alanda kullanılacak hafriyatları taşımak, araca yüklemek veya dökmek için hafriyat kovalarına ihtiyaç duyulur.

Hafriyat kovaları, kule vinçlerle entegre edilebilir. Kendinden devrilme özelliği, hafriyatın müdahale edilmeden boşalmasını sağlar. İnşaat ve kazı gibi çalışmalar için kullanılan kum, moloz, mıcır ve beton gibi malzemelerin taşınma ve tahliye işlemlerinde yaygın olarak hafriyat kovası kullanılır.

Hafriyat Kovası Modelleri

 1. Çamur Pasa Kovası : Çamur Pasa Kovası; inşaat alanlarında ve temel kazılarında yaygın olarak kullanılan bir şantiye donanımıdır. Bu özel kovalar, tünel veya temel kazısından çıkan hafriyat ve çamuru tahliye etmek ve basit bir düzenekle doğrudan kamyona yüklemek üzere tasarlanmıştır.
 2. Portal Vinç Hafriyat Kovası : Portal Vinç Hafriyat Kovası; derin kazı yapılan şantiyelerde (metro inşaatı, tünel inşaatı vb.), kazı çalışmalarında ortaya çıkan malzemeleri kazı alanından çıkarmak için portal vinç kullanılan taşıma kovalarıdır.
 3. Ekskavatör Kovası : Ekskavatör Kovası; toprak işlerinde kullanılan bir iş makinesidir. Ekskavatör Kovaları, bir ekskavatörün koluna sabitlenebilen dişli bir kazı aracıdır. Kovalar, kabindeki kontroller kullanılarak ekskavatör operatörü tarafından kontrol edilir. Kazmanın nerede yapılması gerektiğine bağlı olarak kullanılan farklı tipte ekskavatör kovaları vardır.

Standart Hafriyat kovası modellerimiz; 0.6 m3’ten 13 m3 kapasiteye sahiptir.

Hafriyat Kovası Özellikleri

 • Şantiye Donanımları olarak üretimini yaptığımız Hafriyat kovalarımız, kule vinç ile uyumlu olarak kullanılabilmektedir.İnsan müdahalesine gerek olmadan malzemelerin veya hafriyatın taşınmasını sağlar.
 • İnsan müdahalesine gerek olmadan malzemelerin veya hafriyatın taşınmasını sağlar.1000 litreden 5000 litreye kadar kapasitede üretilmektedir. (İki ila 10 ton arası)
 • Gerektiği zaman istenen alana boşaltılmasını veya istiflenmesini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.
 • Kule vinç uyumlu taşımanın yanında, tasarımındaki devirme bağlantı noktaları sayesinde hafriyatın kolayca dökülmesini sağlar.
 • Standart hafriyat kovası modellerimiz; 0.6 m3’ten 13 m3 kapasiteye sahiptir. Özel tasarım hafriyat kovası talepleriniz için bizimle iletişime geçin.
 •  Standart olarak “RAL5013” lacivert renkli endüstriyel boya ile üretilmektedir. Talebe göre “RAL” kodlarından herhangi bir renk seçeneği de bulunmaktadır.
 • Stoktan standart hafriyat kovası temin edilebilir. Talebe göre özel tasarım hafriyat kovası üretimi de yapılmaktadır.
 • Hafriyat kovaları üzerinde özelliklerini ve kullanım şartlarını açıklayan paslanmaz metal baskılı ürün etiketi yer almaktadır.

Kule vinçlerle birlikte kullanılabilen Hafriyat kovaları, son teknoloji ile üretilmektedir. Şantiyelerde iş gücünü azaltarak, işlemlerin kolay ve hızlı yapılmasına olanak sağlar. Bazı araç veya ekipmanların ulaşamayacağı noktalara malzeme ulaştırma veya ulaşılması zor alanlarda hafriyat aktarma işlemlerinde pratik çözümler üretilmesine yardımcı olur.

Şantiye Donanımları; ISO kalite standartları çerçevesinde hızlı ve güvenli çözümler sunar. Hafriyat çalışmaları için hafriyat kovası çeşitleri üretiminde ihtiyaçlarınıza kısa sürede cevap verebilecek kapasitemiz bulunmaktadır. Hafriyat kovası talepleriniz için uluslararası standartlara uygun tasarımlarla hizmet vermekteyiz. Şantiye Donanımları olarak üretim ve satışını yaptığımız hafriyat kovası fiyatlarını incelemek, özel tasarım ve ölçü taleplerinde bulunmak için web sitemizi ziyaret edin.